Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

w sprawie obrony u prof. ILuka i Fehra!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Seminarium Dyplomowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Nie 20:15, 29 Cze 2008    Temat postu:

Hej! Widzę, że osoby, które jeszcze nic nie opracowały nie kwapią się do właczenia do pracy. Znalazłam coś o Traktatach na old.euro.pap. Może wystarczy:

Traktat Amsterdamski

Traktat Amsterdamski został podpisany 2 X 1997 roku w Amsterdamie przez państwa Unii Europejskiej. Uzupełnia on i wprowadza poprawki do Traktatu z Maastricht, Traktatów Rzymskich oraz innych aktów Wspólnoty.

Sygnatariusze: Austria, Belgia, Dania, Francja, Grecja, Finlandia, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Luksemburg, Portugalia, RFN, Szwecja, Wielka Brytania i Włochy.

Cele: - wzmocnienie federacyjnego charakteru UE - zmiany instytucjonalne (wzmocnienie władzy Parlamentu Europejskiego, podejmowanie decyzji kwalifikowaną większością głosów, przewidziano powołanie przedstawiciela ds. polityki zagranicznej) - zmiany w III filarze Unii (współpraca w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego i wymiaru sprawiedliwości; wzmocnienie kompetencji Brukseli w zakresie polityki wizowej, migracyjnej i azylowej - odpowiedzialność za swobodne przemieszczanie się osób w ramach UE - wzmocnienie współpracy policji (Europol) i wymiaru sprawiedliwości

Traktat nie przesądził sprawy włączenia Unii Zachodnioeuropejskiej do Unii Europejskiej (sprzeciw Wielkiej Brytanii, Szwecji, Finlandii, Austrii i Irlandii) - przewidziano w nim możliwość podjęcia odrębnych programów integracyjnych przez ograniczoną liczbę krajów (przy założeniu, że zgodzą się na to wszyscy członkowie UE).

Negocjacje nad kształtem Traktatu zostały podjęte w czerwcu 1995 roku, w celu przygotowania Unii do poszerzenia o kolejne kraje - tym razem z Europy Środkowej. Jednak przyjęte postanowienia nie doprowadziły do głębokiej reformy wewnętrznej (rozumianej jako zdolność Unii do skutecznego działania w składzie poszerzonym do 20 bądź więcej państw).

Traktat Nicejski

Traktat Nicejski wynegocjowany przez piętnastu szefów rządów UE, obradujących w Nicei w dniach 7 - 11 grudnia 2000.

Przywódcy Piętnastki uznali, że "od daty wejścia w życie Traktatu z Nicei Unia będzie w stanie powitać nowe państwa, gdy tylko wykażą zdolność do sprostania obowiązkom, wynikającym z członkostwa".

Strony porozumienia: Austria, Belgia, Dania, Francja, Grecja, Finlandia, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Luksemburg, Portugalia, RFN, Szwecja, Wielka Brytania i Włochy.

Cele: - przygotowanie instytucji Unii Europejskiej do poszerzenia o 12 nowych państw - ustalenie podziału głosów w Radzie Ministrów (345 głosów: Niemcy, Francja, Wielka Brytania i Włochy otrzymają po 29 głosów, Polska i Hiszpania - po 27) - zwiększenie ilości spraw (do 80 proc.), w których decyzje podejmowane będą większością kwalifikowaną (258 głosów) - odejście od prawa weta w niektórych kwestiach (polityka imigracyjna od 2004 roku, fundusze strukturalne od 2007 roku) - reforma Parlamentu Europejskiego (zwiększenie liczby eurodeputowanych do 732) - reforma Komisji Europejskiej (od czasu wejścia w życie Traktatu Nicejskiego każdy kraj będzie miał tylko jednego komisarza; po przyjęciu 12 nowych państw liczba komisarzy ma być niższa od 27) - proklamowanie Karty Praw Podstawowych - zbioru praw człowieka i swobód obywatelskich

Szczyt, który zakończył konferencję międzyrządową Piętnastki w sprawie reformy, zapoczątkowaną w połowie lutego 2000 roku, zapowiedział następną taką konferencję na 2004 rok. Ustalono też, że wszystkie szczyty w poszerzonej UE mają się odbywać w Brukseli.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Nie 21:39, 29 Cze 2008    Temat postu:

Może to pomoże Wink

Obywatelstwo unijne – cz. druga TWE ustanawia w art. 17 obywatelstwo UE.
Obywatelem UE jest każda osoba mająca przynależność państwa członkowskiego. To obywatelstwo nie zastępuje obywatelstwa krajowego. Łączy UE z osobą fizyczną – jest to więź obywatelstwa unijnego z jednostką. Obywatelstwo krajowe występuje oddzielnie, uzupełnia je tylko obywatelstwo unijne. Jest to więź personalna. Obywatelstwo to stosunek prawny suplementarny (uzupełniający). Nie można być bezpaństwowcem, aby mieć tylko obywatelstwo unijne, musi być obywatelstwo kraju członkowskiego. Obywatelstwo unijne jest więzią pozorną, obywatelstwo krajowe wymaga efektywności od jednostki. Prawo wspólnotowe nie wnika do państw członkowskich w sferę obywatelstwa krajowego. Są wydawane paszporty unijne.

UPRAWNIENIA OBYWATELA UE:
- swoboda przemieszczania się i przebywania na terytorium państw członkowskich,
- prawo do uczestniczenia i kandydowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego,
- prawo uczestniczenia w wyborach lokalnych,
- prawo do opieki dyplomatycznej i konsularnej,
- prawo petycji do Parlamentu Europejskiego,
- prawo składania skarg Rzecznika Praw Obywatelskich,
- prawo dostępu do dokumentów instytucji wspólnotowych (art. 255 TWE) – nie wymienione w części dot. praw obywatelskich.

Nie wszystkie te prawa przynależą tylko do państw członkowskich, a niektóre dotyczą też osób, które maja miejsce zamieszkania lub siedzibę na terytorium UE, a nie posiadają obywatelstwa unijnego.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Nie 22:08, 29 Cze 2008    Temat postu:

widze ze nikomu nie chce sie zrobic pozostalych dwoch tematow mimo ze tematow bylo mniej niz seminarzystow i sprawiedliwie byloby gdyby kazdy cos zrobil, zwlaszcza ze na pewno kazdy z tych notatek bedzie korzystal. zamieszczam wiec krotka notatke na temat traktatu amsterdamskiego temat 5. magda m.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Nie 22:09, 29 Cze 2008    Temat postu:

Traktat amsterdamski
*przyjęty na szczycie Unii w Amsterdamie 17 czerwca 1997, podpisany 2 października 1997 w Amsterdamie na szczycie Rady Europejskiej.
*kończył konferencję międzyrządową UE, służącą przeglądowi i rewizji zasad zawartych w Traktacie z Maastricht. Był kolejną próbą reform Wspólnoty.
*wszedł w życie 1 maja 1999. Zawierał zmiany w stosunku do prawa wspólnotowego, które miały przygotować organizację do wyzwań o charakterze światowym, a jednocześnie sprawić, aby działania podejmowane wewnątrz Unii były bliższe obywatelom i bardziej dla nich przejrzyste.
*nieznacznie wzmocniono Wspólną Politykę Zagraniczną i Bezpieczeństwa, ale odłożono na później kwestię włączenia Unii Zachodnioeuropejskiej do UE.
*umacnia ono współdziałanie w zakresie polityki imigracyjnej, azylowej i kontroli granic, ale Danii, Wielkiej Brytanii i Irlandii zezwolono na własną kontrolę graniczną.
*jedną z wprowadzonych zasad była tzw. bliższa współpraca nawiązująca do koncepcji Europy koncentrycznych kręgów, która umożliwia większą integrację krajów tym zainteresowanych, bez zmuszania do takich posunięć innych członków Unii pragnących pozostać na dotychczasowym poziomie integrowania się. Poszerzono w nim zakres spraw objętych zasadą większości głosów, co ograniczy stosowanie weta.
*traktat potwierdzał podstawowe prawa obywateli UE – przestrzeganie zasad wolności i demokracji, prawa człowieka, praworządność, zrównanie w prawach socjalnych kobiet i mężczyzn.
*Rada Unii może podejmować kroki, które przeciwdziałają dyskryminacji ze względu na płeć, rasę, pochodzenie czy religię.
*dokument zobowiązuje Unię do dbania o wysoki poziom zatrudnienia poprzez wymianę informacji i prowadzenie programów pilotażowych.
*sporo miejsca poświęcono polityce socjalnej, przewidując działanie w takich dziedzinach, jak poprawa warunków pracy czy równouprawnienie kobiet i mężczyzn na rynku pracy.
*w traktacie znalazło się również sformułowanie dotyczące obywatelstwa UE, które ma uzupełniać obywatelstwa narodowe.
*traktat umocnił pozycję przewodniczącego Komisji Europejskiej, który może określać polityczne kierunku pracy i wywierać większy niż do tej pory wpływ na pracę tego gremium. *wzmocniono też pozycję Parlamentu Europejskiego, nadając mu m.in. prawo akceptowania kandydata na stanowisko przewodniczącego Komisji. Jednocześnie liczbę miejsc w parlamencie ograniczono w przyszłości do 700 (Traktat nicejski podniósł później tę liczbę).
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Nie 22:18, 29 Cze 2008    Temat postu:

i krótka notatka o traktacie nicejskim. jezeli uwazacie ze jest za krotka to musicie sami sobie ja rozwinac. Razz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Nie 22:19, 29 Cze 2008    Temat postu:

Traktat nicejski
*kolejny dokument traktat wprowadzający reformę Unii, uzgodniony został podczas szczytu UE w Nicei w dniach 7–11 grudnia 2000.
*stanowił podsumowanie prac rozpoczętych przez konferencję międzyrządową w lutym 2000. Szczyt nicejski podkreślił zasadę równoprawnego traktowania obecnych i przyszłych członków Unii – traktat otworzył drogę do rozszerzenia.
*jego najważniejsze postanowienia dotyczą m.in. wielkości i składu poszczególnych instytucji w przyszłej, poszerzonej organizacji:
1) od 2005 każde państwo członkowskie będzie posiadało jednego komisarza, wzmocnieniu ulegnie pozycja przewodniczącego Komisji Europejskiej, który będzie mógł zmieniać zadania i zakres obowiązków komisarzy;
2) rozszerzenie zakresu decyzji podejmowanych kwalifikowaną większością głosów do 28 artykułów traktatowych, m.in. nominowanie przewodniczącego Komisji Europejskiej, wspólna polityka przemysłowa, zasady polityki azylowej. Jednak w innych ważnych sferach (np. podatki, fundusze strukturalne) zachowana zostaje zasada jednomyślności;
3) podkreślenie możliwości ściślejszej współpracy określonych państw w wybranych dziedzinach (realizacja zasady Europy koncentrycznych kręgów);
4) postanowienia dotyczące Parlamentu Europejskiego: po rozszerzeniu Unii o 12 państw będzie w nim zasiadało 732 przedstawicieli, podział miejsc między państwa członkowskie będzie przedstawiał się w sposób następujący: Niemcy – 99; Wielka Brytania, Francja i Włochy po 72; Hiszpania i Polska po 50; Rumunia – 33; Holandia – 25; Grecja, Belgia i Portugalia po 22; Czechy i Węgry po 20; Szwecja – 18; Austria i Bułgaria po 17; Dania, Finlandia i Słowacja po 13; Litwa i Irlandia po 12; Łotwa – 8; Słowenia – 7; Cypr, Estonia i Luksemburg po 6; Malta – 5;
5) ulegnie zmianie system podziału głosów w Radzie UE; będzie przedstawiał się w następujący sposób: Niemcy, Wielka Brytania, Francja i Włochy po 29; Hiszpania i Polska po 27; Rumunia – 14; Holandia – 13; Belgia, Czechy, Grecja, Portugalia i Węgry po 12; Austria, Bułgaria i Szwecja po 10; Dania, Finlandia, Irlandia, Litwa i Słowacja po 7; Cypr, Estonia, Luksemburg, Łotwa i Słowenia po 4; Malta – 3. Łącznie daje to 345 głosów, większość potrzebna do uchwalenia projektów wynosić będzie 258 (większość kwalifikowana).
5) Reforma organów sądowniczych - utworzenie trójinstancyjnego systemu sądownictwa. Sąd Pierwszej Instancji nabrał charakteru samodzielnego organu wspólnotowego, zaś w ramach SPI mogą zostać utworzone Izby Sądowe orzekające w określonych sprawach w I instancji. Od rozstrzygnięć Izb Sądowych służy środek odwoławczy do SPI.
*traktat został odrzucony przez Irlandię w I referendum (czerwiec 2001), przyjęty w II referendum (październik 2002).
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Nie 22:23, 29 Cze 2008    Temat postu:

ej wyslalam swoje notatki wczesniej a weszlu na forum dopiero jak teraz weszlam:P poprawi ktos ten temat o konstrukcji prawa?? magda m.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Nie 22:43, 29 Cze 2008    Temat postu:

poprawie go. wrzuce jutro
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sniezynkaa




Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 46
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Pon 9:02, 30 Cze 2008    Temat postu:

Traktat Amsterdamski
został podpisany 2 X 1997 roku w Amsterdamie przez państwa Unii Europejskiej. Uzupełnia on i wprowadza poprawki do Traktatu z Maastricht, Traktatów Rzymskich oraz innych aktów Wspólnoty.

Sygnatariusze: Austria, Belgia, Dania, Francja, Grecja, Finlandia, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Luksemburg, Portugalia, RFN, Szwecja, Wielka Brytania i Włochy.

Cele: - wzmocnienie federacyjnego charakteru UE - zmiany instytucjonalne (wzmocnienie władzy Parlamentu Europejskiego, podejmowanie decyzji kwalifikowaną większością głosów, przewidziano powołanie przedstawiciela ds. polityki zagranicznej) - zmiany w III filarze Unii (współpraca w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego i wymiaru sprawiedliwości; wzmocnienie kompetencji Brukseli w zakresie polityki wizowej, migracyjnej i azylowej - odpowiedzialność za swobodne przemieszczanie się osób w ramach UE - wzmocnienie współpracy policji (Europol) i wymiaru sprawiedliwości

Traktat nie przesądził sprawy włączenia Unii Zachodnioeuropejskiej do Unii Europejskiej (sprzeciw Wielkiej Brytanii, Szwecji, Finlandii, Austrii i Irlandii) - przewidziano w nim możliwość podjęcia odrębnych programów integracyjnych przez ograniczoną liczbę krajów (przy założeniu, że zgodzą się na to wszyscy członkowie UE).

Negocjacje nad kształtem Traktatu zostały podjęte w czerwcu 1995 roku, w celu przygotowania Unii do poszerzenia o kolejne kraje - tym razem z Europy Środkowej. Jednak przyjęte postanowienia nie doprowadziły do głębokiej reformy wewnętrznej (rozumianej jako zdolność Unii do skutecznego działania w składzie poszerzonym do 20 bądź więcej państw).


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
magdusia007




Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 16
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pon 10:52, 30 Cze 2008    Temat postu:

dorzucam jeszcze raz obywatelstwo UE, tym razem mam nadzieje. ze sie przyda

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
magdusia007




Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 16
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pon 10:52, 30 Cze 2008    Temat postu:

· Traktat z Maastricht i wprowadzenie instytucji obywatelstwa UE (1 listopada 1993 r.)
Każda osoba będąca obywatelem jednego z Państw Członkowskich jest obywatelem Unii. Obywatelstwo unijne zostało ustanowione na mocy Traktatu z Maastricht w 1992 r. Kwestię tę ujęto w Części Drugiej (art.17–22) Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską. Obywatelstwo Unii Europejskiej uzupełnia, ale nie zastępuje obywatelstwa Państwa Członkowskiego. Obywatele Unii mogą korzystać z praw udzielonych im na mocy Traktatu i muszą wypełniać obowiązki przez ten Traktat nałożone.
Znaczenie obywatelstwa Unii polega na tym, że obywatele Unii mają na mocy prawa wspólnotowego rzeczywiste prawa. Podstawowe prawa przyznane obywatelom na mocy Części Drugiej Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską to:
· Prawo do swobodnego poruszania się i pobytu na obszarze państw członkowskich (art. 18 TWE).
Oznacza ono brak ograniczeń w swobodnym podróżowaniu po terytorium UE, możliwość osiedlania się w wybranym kraju członkowskim, a także możliwość przebywania w danym państwie członkowskim przez nieokreślony czas. Realizacja tego prawa odbywa się z uwzględnieniem ograniczeń i warunków określonych traktatem, który je wprowadził. Prawo swobodnego poruszania się i pobytu stanowi istotę statusu obywatela europejskiego, ponieważ to właśnie z tego prawa wynikają inne uprawnienia przysługujące członkom UE. Prawo to wynika ze swobody przepływu osób. Art. 18 TWE należy wiązać z art. 12 TWE, który stanowi, iż państwo musi traktować jednakowo obywateli własnych i obywateli innych państw członkowskich ze względu na sam fakt posiadania przez nich obywatelstwa UE, a także fakt legalnego pobytu w danym państwie (zasada niedyskryminacji).
· Czynne i bierne prawo wyborcze w wyborach samorządowych i w wyborach do Parlamentu Europejskiego w państwie zamieszkania a nie obywatelstwa (art. 19 ust. 1 i ust.2 TWE).
Obywatel Unii zamieszkały w innym państwie członkowskim ma prawo do udziału i kandydowania w wyborach do PE i w wyborach samorządowych w miejscu zamieszkania na takich samych zasadach jak obywatele państwa, na którego terenie przebywa. Korzystanie z tego prawa może być jednakże uzależnione od spełnienia dodatkowych wymogów. Rada Unii przyjęła dwie dyrektywy uściślające art. 19 TWE: dyrektywę o szczególnych postanowieniach dotyczących prawa głosowania i kandydowania w wyborach do PE, traktującą m.in. o możliwości korzystania z praw wyborczych tylko w jednym miejscu i o minimalnym okresie przebywania na danym terytorium; a także dyrektywę dotyczącą szczegółowych zasad korzystania z prawa wyborczego w wyborach lokalnych. Państwa członkowskie mogą uzależnić prawa wyborcze od przebywania na swoim terytorium przez określony okres czasu. Ponadto mogą zastrzec wykonywanie pewnych funkcji kierowniczych tylko dla obywateli swojego kraju.
· Prawo do opieki dyplomatycznej i konsularnej w państwie trzecim (art. 20 TWE).
Gwarantem tego prawa są wyłącznie państwa członkowskie. Opieka ta nie została ujęta w kategoriach prawa obywatelskiego lecz jako korzyść, której otrzymanie zależy w pełni od woli państwa udzielającego ochrony prawnej. Zakres ochrony dyplomatycznej i konsularnej obejmuje:
-pomoc w przypadku śmierci,
-pomoc w przypadku poważnego wypadku lub ciężkiej choroby,
-pomoc w przypadku aresztowania albo zatrzymania,
-pomoc dla ofiar przestępstw,
-pomoc dla obywateli UE znajdujących się w niebezpieczeństwie,
-inne sytuacje wymagające pomocy.
· Prawo petycji do Parlamentu Europejskiego (art. 21 TWE, 194 TWE, 107c TEWEA).
Podmiotami uprawnionymi do składania petycji są:
-obywatele UE,
-obywatele państw trzecich zamieszkujący w państwie członkowskim UE, jak również zarejestrowane tam osoby prawne,
-obywatele państw trzecich mieszkający poza terytorium państw członkowskich UE, jak również zarejestrowane tam osoby prawne.
· Prawo do zwrócenia się do Rzecznika Praw Obywatelskich.
· .Prawo do dobrej administracji (art. 21 TWE, art. 41 Karty Praw Podstawowych UE).
Elementami prawa do dobrej administracji są:
-prawo do załatwienia sprawy przez instytucje UE w sposób rzetelny, bezstronny i w rozsądnym terminie, w tym:
-prawo do osobistego przedstawienia sprawy,
-prawo dostępu do akt własnej sprawy,
-obowiązek uzasadnienia decyzji przez organ administracji UE,
-prawo domagania się odszkodowania z tytułu szkód wyrządzonych przez instytucje UE oraz ich funkcjonariuszy,
-prawo do zwracania się w formie pisemnej, w jednym z języków urzędowych UE do instytucji UE oraz prawo do otrzymania odpowiedzi w tym języku
Obywatelstwo Państw Członkowskich
Obywatelstwo Unii nie zastępuje obywatelstwa narodowego, ale obywatelstwo Państwa Członkowskiego jest wyłącznie kwestią danych Państw Członkowskich, co potwierdza Deklaracja o obywatelstwie Państwa Członkowskiego załączona do Traktatu z Maastricht. W związku z tym każde Państwo Członkowskie, mając na uwadze prawo Wspólnoty, musi określić warunki uzyskania i utraty obywatelstwa. Unia Europejska nie ma w tym względzie żadnych kompetencji.
Jeśli chodzi natomiast o utratę statusu obywatela Unii, a tym samym o utratę obywatelstwa UE to jest ona związana tylko i wyłącznie z utrata obywatelstwa kraju członkowskiego.
Status prawny obywatela, jego pozycja są wyznaczone katalogiem praw i obowiązków. Traktat z Maastricht ustanawia tylko uprawnienia obywatelskie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Pon 12:37, 30 Cze 2008    Temat postu:

W temacie 11 chodzi na pewno o konstrukcję prawną. Tak mi podawala Kozieł. musieliście zrobić błąd-literówke przy przepisywaniu. Jeśli chodzi o moją UGW to wiem, że tego jest dużo... ale jak pytałam Kozieł odnośnie tego tematu czy takie rzeczy jak wąż walutowy, czy kryteria konwergencji tez, to ona powiedziała, ze to są ważne rzeczy... A odnośnie tych stron europa w 12 lekcjach i te inne, to mówiła, ze możemy z nich korzystać, ale nie traktować jako jedyne źródło inf. Także pasowałoby umieć wszyściuteńko:) ale kto się będzie tyle uczył.... :p moim zdaniem, ważne jest żeby się orientować mniej więcej w danym temacie... pozdr miłej nauki życze Smile
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sniezynkaa




Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 46
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Pon 13:16, 30 Cze 2008    Temat postu:

dokładnie.. najlepiej tak pobierznie wszystko umiec na 3 pytania mamy max 15 minut. Obrony zaczynają sie od 8.00 najpierw idzie grupa od prof Iluka później od Fehra, porządek alfabetyczny.
Grupa od Fehra powinna zacząć tak ok 10 może wcześniej max do 13 maja trwać obrony z tego co mówiła p. Ola bo o 13 wchodzi prof Wojtyła


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Pon 15:25, 30 Cze 2008    Temat postu:

no to w takim razie temat 11 opracowalam dobrze Very Happy wiec nie bede go poprawiac
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Pon 15:39, 30 Cze 2008    Temat postu:

czyli 11 na pewno jest dobrze?

Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Pon 15:44, 30 Cze 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Pon 16:42, 30 Cze 2008    Temat postu:

jak dla mnie zasady w punkcie 11 są dość niejasne. Czy ktoś mógłby pomóc??? Ja znalazłam coś takiego i nie wiem czy to jest dobrze:
Zasady funkcjonowania UE:
* Zasada poszanowania tożsamości narodowej państw członkowskich,
* Zasada proporcjonalności,
* Zasada subsydiarności,
* Zasada kompetencji powierzonych,
* Zasada jednolitości,
* Zasada solidarności,
* Zasada demokratyzmu,
* Zasada dobrej administracji ,
* Zasada równości,
* Zasada niedyskryminacji (nakaz równego traktowania własnych obywateli i obywateli państw członkowskich)
* Zasada ograniczonej kompetencji
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
magdusia007




Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 16
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pon 18:00, 30 Cze 2008    Temat postu:

czyli tak naprawde te strony www to tylko jedno ze zrodel z jakich mozemy korzystac Razz

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez magdusia007 dnia Pon 18:06, 30 Cze 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Pon 18:05, 30 Cze 2008    Temat postu:

Madzia, a w którym punkcie masz "kompetencje ue"?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
magdusia007




Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 16
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pon 18:07, 30 Cze 2008    Temat postu:

hehe, sorry pomylilo mi sie:P niewyraźnie mam napisane na kartce Razz heheh

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Pon 18:16, 30 Cze 2008    Temat postu:

straszysz ludzi Very Happy zapewne punkt 14 konstytucja ue Razz
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Pon 18:56, 30 Cze 2008    Temat postu:

no to super poprostu,nie dość,ze same niewiadome co się nam trafi na obronie to jeszcze nieścisłości...już się po prostu doczekać nie mogę daję słowo...
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Martyna




Dołączył: 13 Cze 2006
Posty: 20
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Wto 9:28, 01 Lip 2008    Temat postu:

czesc! Ja dzis zamieszcze traktat amsterdamski i nicejski. Niestety, nie bylam w stanie tego zrobic wczesniej, ale mysle ze i tak jak ktos bedzie chcial to zdazy sie nauczyc Wink Mam pytanie: czy ktos z Was wie moze jak bedzie wygladalo pytanie z tych zagadnien? Czy to bedzie przekrojowe, typu "powiedz co wiesz o tym zagadnieniu", czy raczej konkretne pytanie z zakresu danego zagadnienia? Jesli ktos sie o to pytal naszych recenzentek, to bylabym wdzieczna za informacje.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Martyna




Dołączył: 13 Cze 2006
Posty: 20
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Wto 9:52, 01 Lip 2008    Temat postu:

Oj, teraz zauwazylam druga strone z postami i zauwazylam ze Madzia juz wrzucila na ten temat notaki -_- Sorki, chcialam to opracowac,ale do tej pory nie mialam za bardzo czasu jesc, a tym bardziej wchodzic na forum. Kajam sie i przepraszam

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sniezynkaa




Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 46
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Wto 13:05, 01 Lip 2008    Temat postu:

Ja tez mam własnie problem czy to bedzą pytania z zakresu mów co wiesz czy akurat z jakiegoś zagadnienia pytanie precyzyjne...
bo jak mów co wiesz to jeszcze w miare ale jak precyzyjne no to....


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Wto 15:44, 01 Lip 2008    Temat postu:

a wogóle to szkoda gadać...jakiś pesymizm mnei ogarnia...
aha,powiedzcie mi,kto ma być trzecia osobą w naszej komisji oprócz prof. lluka i dr Kozieł/Czwartos??
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Wto 20:23, 01 Lip 2008    Temat postu:

pewnie bedziecie miec mgr Piskrzynską, bo ona sporządza protokół i dr Kaute, bo on jest wszędzie.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Wto 20:27, 01 Lip 2008    Temat postu:

nie srajcie po majtach:)będzie git majonez:)to tylko formalnośćExclamationExclamation
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Wto 20:45, 01 Lip 2008    Temat postu:

Formalność to dla tych, którzy znają pytania Smile
my nie znamyani jednego, więc nie jestem taka pewna przebiegu tej obrony Smile
ale optymizm mnie nie opuszcza. Damy rade
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Wto 21:09, 01 Lip 2008    Temat postu:

podobno maja bys 4 osoby w komisji... prof Iluk, dr Kozieł i dr Czwartos a jako sekretarz p Stryczek...
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sniezynkaa




Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 46
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Wto 23:39, 01 Lip 2008    Temat postu:

No i Fher:) on tez jest w komisji... ale w sumie to zostaliśmy najgorzej potraktowani bo wszyscy dostali po 3 pytania i maja git... tylko u nas takie cyry.. z tego co wcześniej słyszałam to ci co pisali prace w obcym języku zawsze mieli git.. a tu wcale tak różowo nie ma...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Seminarium Dyplomowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin